Aktualności
300+ na wyprawkę szkolną – pierwsze wnioski już są
dodano: 08.07.2021
Ponad 1,6 tys. rodziców z Zamościa i powiatu zamojskiego wystąpiło o świadczenie Dobry Start 300+ w ciągu pierwszych pięciu dni przyjmowania zgłoszeń. Od tego roku wnioski są tylko elektroniczne, a wypłaty tylko na rachunek bankowy.
Czytaj więcej
Dzisiaj akcja „Prędkość”
dodano: 08.07.2021
Dzisiaj Policja prowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Mimo iż głównym celem działań jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.
Czytaj więcej
Uprawiał konopie w tunelu folinowym
dodano: 08.07.2021
Tomaszowscy kryminalni zatrzymali 34-latka, który uprawiał konopie w tunelu folinowym na swojej posesji. Policjanci podczas przeszukania ujawnili i zabezpieczyli 46 krzaków konopi innych niż włókniste. Mężczyzna w przeszłości był już notowany za podobne przestępstwa, wkrótce ponownie odpowie przed sądem.
Czytaj więcej
Wędrująca Estrada – postaw na rodzinę 2021
dodano: 08.07.2021
Zamojski Dom Kultury i Zarządy Osiedli: Karolówka, Zamoyskiego, Zamczysko, Partyzantów
zapraszają na wydarzenie plenerowe:
Wędrująca Estrada – postaw na rodzinę 2021
Czytaj więcej
Policjanci zabezpieczyli ponad kilogram narkotyków
dodano: 07.07.2021
Lubelscy kryminalni zatrzymali 24-latka. Podczas przeszukania zajmowanej przez niego piwnicy funkcjonariusze ujawnili znaczne ilości środków odurzających. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad kilogram narkotyków oraz wysuszone grzyby halucynogenne.
Czytaj więcej
Przyduszony przyczepą rolniczą
dodano: 07.07.2021
Z obrażeniami ciała trafił do szpitala 49-letni mężczyzna, który wczoraj w gminie Jarczów podczas rozładunku przyczepy rolniczej został przez nią przyduszony. Mężczyznę przetransportowano śmigłowcem do szpitala. W chwili zdarzenia był trzeźwy.
Czytaj więcej
Koncert Capelli all'Antico
dodano: 07.07.2021
Zamojski Dom Kultury zaprasza 12 lipca o godz. 18:00 na koncert Zespołu Muzyki Dawnej Capella all’ Antico.
Czytaj więcej
Turniej Piłki Plażowej nad Krasnobrodzkim zalewem
dodano: 07.07.2021
W najbliższą sobotę na krasnobrodzkiej plaży odbędzie się Turniej Piłki Plażowej.
Wszystkich miłośników siatkówki serdecznie zapraszamy 10 lipca 2021 r. nad zalew w Krasnobrodzie.
Czytaj więcej
Spotkanie z harcerzami
dodano: 07.07.2021
W dniu 06 lipca na terenie lasów Nadleśnictwa Zwierzyniec w miejscowości Potok Senderki - powiat zamojski, funkcjonariusze Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu oraz Komendy Miejskiej Policji w Zamościu przeprowadzili spotkanie z harcerzami ze Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” Federacja Skautingu Europejskiego.
Czytaj więcej
Fragmenty pocisku batalistycznego V2 pod Zamościem
dodano: 07.07.2021
W sobotę 3 lipca, na łąkach podzamojskiej wsi Mokre odnaleźliśmy pozostałości niemieckiej rakiety balistycznej V2. Było to dla nas sporym zaskoczeniem, bo miejscowa "legenda" głosiła, że w tym miejscu podczas ostatniej wojny spadł samolot Luftwaffe, który nie doleciał do pobliskiego lotniska. Wstępne rozpoznanie terenu wykazało dużą ilość drobnych pozostałości przy powierzchni i kilka dużych przedmiotów metalowych wbitych głęboko w torf łąki. Dzięki przychylności właściciela terenu oraz za zgodą Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Lublinie Delegatura w Zamościu, w ubiegłą sobotę udało się wydobyć elementy, które ku naszemu zaskoczeniu okazały się rozerwanym na dwie części nosem rakiety V2, a także dużą ilość drobnych fragmentów poszycia rakiety i mechanizmów wewnętrznych. Niestety nie odnaleziono np. silnika, który zapewne został zabrany przez Niemców wkrótce po upadku rakiety.
Czytaj więcej
Aktualności
więcej-
Tragiczna doba na drodze i torach. Dwa śmiertelne wypadki
- 4-latek sam i bez ubrania przyszedł do sklepu. Policjanci wyjaśniają sprawę
- Zatrzymaliśmy 43-latka poszukiwanego listem gończym i Europejskim Nakazem Aresztowania!
- II Dobroczynna Noc Muzeów
- Dzień otwarty w zamojskiej synagodze
- Nowi ochotnicy w szeregach 2 LBOT. Ponad 120 mieszkańców regionu rozpoczęło szkolenie
- Kino przyjazne sensorycznie
- 17. Przegląd Nowego Kina Francuskiego
Komentowane Aktualności
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Wypadek z udziałem Mercedesa i Mana na DK 74 (1)
- Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- Wypadek z udziałem karetki (11)
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (305)
- Konferencja prasowa Nadleśnictwa Józefów (2)
- 24-latek wymusił pierwszeństwo (1)
- Zderzenie osobówki z ciągnikiem, dwie osoby ranne (2)
- Dziękuję i życzę (1683)
- Dachowanie na DK17 w Chomęciskach Małych (1)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (882)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
