Aktualności
72-latni rowerzysta doprowadził do zderzenia z samochodem
dodano: 07.06.2018
Bialscy policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj po południu w miejscowości Porosiuki. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący rowerem 72-latek, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu oplem. W wyniku wypadku obrażeń ciała doznał kierowca jednośladu. W chwili zdarzenia mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Policjanci apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.
Czytaj więcej
Terytorialsi z Lublina na prestiżowych zawodach
dodano: 07.06.2018
Żołnierze z 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej po raz pierwszy wzięli udział
w prestiżowych zawodach ratownictwa taktycznego „Tactical Prison Rescue”.
Czytaj więcej
Sztuka w zgodzie z naturą
dodano: 07.06.2018
„Lubelskie? Naturalnie” to cykl trzech mini dokumentów, będących podróżą po najpiękniejszych zakątkach województwa lubelskiego, historii Land Art Festiwalu oraz relacją z tego wydarzenia. Przewodnikiem widzów będzie Jarosław Koziara – wielki miłośnik Lubelskiego i pomysłodawca festiwalu. Prowadzący spotka się ze współtwórcami Festiwalu, zwykłymi ludźmi uczestniczącymi w wydarzeniu, a także z artystami, którzy pokażą swoje prace na stałe wpisujące się w krajobraz województwa lubelskiego i powstałe z inspiracji przyrodą tego regionu.
Czytaj więcej
Inwestycje w gospodarkę wodno-ściekową
dodano: 07.06.2018
Ponad 13 mln złotych – tyle wyniosą łączne nakłady na modernizacje elementów infrastruktury służącej dostawie wody dla mieszkańców 3 gmin z terenu powiatu ryckiego. 53,28% tej sumy sfinansuje Unia Europejska.
Czytaj więcej
Ćwiczenia zacieśniające współpracę pomiędzy służbami
dodano: 07.06.2018
Na terenie zamojskiej oczyszczalni ścieków przy ul. 1 Maja doszło do wybuchu spowodowanego rozszczelnieniem przewodów doprowadzających biogaz do zbiorników. Na szczycie zbiorników o wysokości ponad 20 metrów zostało uwięzionych dwóch pracowników, obaj są ranni. Ponadto powstał pożar i zagrożenie kolejnym wybuchem. Na szczęście to tylko scenariusz ćwiczeń zorganizowanych przez Urząd Miasta w Zamościu.
Czytaj więcej
POLREGIO uruchomi blisko 80 pociągów na festiwal "Pol'And’Rock Kostrzyn 2018"
dodano: 07.06.2018
POLREGIO URUCHOMI BLISKO 80 POCIĄGÓW NA „POL’AND’ROCK KOSTRZYN 2018”
Czytaj więcej
12 Zamojski Festiwal Kultury - The Beatles symfonicznie
dodano: 06.06.2018
Niedziela, 10 czerwca 10 czerwca godz. 20:30 Rynek Wielki.
Czytaj więcej
William Szekspir | MAKBET | retransmisja spektaklu z National Theatre w Londynie
dodano: 06.06.2018
Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu zaprasza na retransmisję przedstawienia teatralnego z National Theatre w Londynie. 20 czerwca 2018 o godz. 19:00 na dużym ekranie zostanie zaprezentowany MAKBET - najbardziej intensywna i przerażająca tragedia Szekspira, wyreżyserowana przez Rufusa Norrisa („Opera za trzy grosze”). W rolę owładniętego fatalnym pędem ku władzy Makbeta wcieli się Rory Kinnear (Mackie Majcher w „Operze za trzy grosze”, „Młody Marks”, „Otello” w NT Live). Anne-Marie Duff („Shameless”, „Królowa dziewica”, „Sufrażystka”) zagra Lady Makbet, silną kobietę, która kieruje mężem na drodze do korony, skłaniając go do popełnienia zbrodni.
Czytaj więcej
Rekordowy Polonez na 100-lecie Odzyskania Niepodległości
dodano: 06.06.2018
Rekordowy Polonez na 100-lecie Odzyskania Niepodległości to wspólna inicjatywa szkół i placówek z obszaru działania Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Zamościu zaplanowana z okazji obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.
W najbliższy piątek - 8 czerwca 2018 roku o godzinie 11:00 - w ponad osiemdziesięciu miejscowościach województwa lubelskiego podejmiemy próbę ustanowienia Rekordu Polski w liczbie par jednocześnie tańczących poloneza w wielu lokalizacjach. Uczestnicy mają tańczyć poloneza przez 7 minut i 45 s. do muzyki poloneza z Pana Tadeusza Andrzeja Wajdy. Tańczenie poloneza w wielu miejscach poprzedzone będzie „Korowodem Niepodległości” (przemarsz uczestników ze szkół na miejsce bicia rekordu). Do udziału w próbie ustanowienia Rekordu Polski na dzień 1 czerwca zgłoszonych zostało 11750 uczestników ze 162 szkół i placówek oświatowych z obszaru działania Kuratorium Oświaty w Lublinie.
Czytaj więcej
Dzień osób z niepełnosprawnością
dodano: 06.06.2018
W ramach XIX Dnia Papieskiego obchodzonego w Zamościu w dniu 12 czerwca odbędzie się czwarty diecezjalny dzień osób z niepełnosprawnością.
Czytaj więcej
Aktualności
więcej-
Będzie w kim wybierać. Duże zainteresowanie przetargiem na remont ulicy Peowiaków
- Bezpłatna aplikacja pomoże pasażerom MZK Zamość zaplanować podróż
- „Badamy nie tylko Mamy”- zaproszenie na akcję edukacyjną
- Tylko nie mów nikomu – kiedy znajomość z internetu przestaje być bezpieczna
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem
- Szkolenie konne w 2 LBOT - doświadczenia lubelskich Terytorialsów inspirują sojuszników
- Jest plan na istotne zmiany w centrum Zamościa. Miasto zaprasza mieszkańców do udziału w konsultacjach
- Kapele serc! W tym roku zagramy dla Gabrysia
Komentowane Aktualności
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (2)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Wypadek z udziałem Mercedesa i Mana na DK 74 (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- Nie dla masztu 5G (4)
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (367)
- 41-letni motocyklista stracił panowanie i wjechał do rowu (1)
- 1500 zł mandatu i 12 punktów karnych za nieprawidłowy manewr (2)
- Miejskie obchody Dnia Strażaka w Zamościu (1)
- Pożar domu w Tomaszówce (1)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
